Technologia produkcji

Oferowane Państwu najwyższej jakości oleje roślinne to wynik opracowania, wdrożenia i skrupulatnego przestrzegania wielu elementów procesu produkcyjnego.

GWARANTUJEMY PAŃSTWU DOSKONAŁEJ JAKOŚCI PRODUKTY, PONIEWAŻ SĄ ONE:

Tłoczone na zimno

Maszyny i urządzenia dobrane są i modyfikowane przez nas indywidualnie, pod kątem optymalnych parametrów, umożliwiających otrzymanie jak najwyższej jakości olejów roślinnych. Oleje tłoczone są w temperaturze do 40°C, dzięki czemu zachowane są wszystkie bioaktywne właściwości nasion, z których powstały. W trakcie procesu produkcyjnego nie rozdrabniamy, nie płatkujemy i nie dodajemy enzymów ułatwiających wydobycie oleju z nasion. Dzięki temu olej zawarty w nasionach nie ulega utlenianiu już przed właściwym etapem tłoczenia.

Z pierwszego tłoczenia

Do tłoczenia naszych olejów używamy wyłącznie najwyższej jakości surowców, które tłoczone są zawsze tylko jeden, jedyny raz. Między innymi dzięki temu zapewniamy Państwu zawsze najwyższej jakości produkty.

Regularnie badane

Wysoką jakość utrzymujemy dzięki ciągłym badaniom naszych produktów. Ponieważ nasze oleje nie są poddawane dalszej obróbce przemysłowej (m.in.rafinacji), jednym z kluczowych czynników, mających wpływ na jakość olejów jest surowiec, z którego są one produkowane. Jeśli surowiec będzie złej jakości, to nawet pomimo przeprowadzenia prawidłowego procesu tłoczenia, nie uda się nam już osiągnąć wysokiej jakości. Dlatego też każda partia surowców, która ma trafić do naszego zakładu, badana jest pod kątem parametrów jakościowych, umożliwiających uzyskanie wysokiej jakości produktów. Badania prowadzimy we własnym laboratorium oraz w laboratoriach zewnętrznych.

Nieoczyszczone / nierafinowane

Nasze oleje nie są oczyszczane chemicznie ani obrabiane w wysokich temperaturach, dzięki czemu występujące w nich składniki nie są usuwane, a kwasy tłuszczowe pozostają w naturalnej konfiguracji cis.

Bez sztucznych dodatków i konserwantów

Do naszych produktów nie dodajemy żadnych dodatków. Zakazane są u nas wszelkiego rodzaju sztuczne barwniki, aromaty czy też konserwanty. Kupując nasze oleje, mają Państwo pewność, że jedyną ich zawartością jest olej z nasion,  z których został on wytłoczony.

Świeże

Ponieważ nie używamy żadnych dodatków i sprzedajemy całkowicie naturalne produkty, nie produkujemy na zapas. Oleje tłoczone są na bieżąco, w krótkich seriach i w ilościach potrzebnych do zaspokojenia aktualnego popytu. Daje to Państwu gwarancję, że dokonujecie u nas zakupu zawsze świeżych, smacznych i wysokiej jakości produktów.

Dostarczane najszybszą drogą do odbiorcy

Nasze produkty wysyłamy do naszych odbiorców najkrótszą drogą, bezpośrednio z naszego zakładu produkcyjnego. Do wyboru naszym odbiorcom przedstawiamy dwie formy:

  • szybka przesyłka kurierska GLS (dostawa najczęściej w ciągu 24 h)
  • Poczta Polska - przesyłka biznesowa (dostawa najczęściej w ciągu 48 h).

Produkty są zabezpieczone termicznie oraz przeciw uszkodzeniom mechanicznym.              

Pakowane w butelki z brązowego szkła

Wszystkie nasze oleje pakowane są w butelki z ciemnego, brązowego szkła, które zabezpieczają olej przed promieniami UV. Jedynym olejem umieszczonym w białym szkle jest olej kokosowy pakowany do słoików.

Certyfikat ekologiczny

Firma posiada aktualny certyfikat w zakresie produkcji ekologicznej i jest pod stałym nadzorem i kontrolą upoważnionej przez Ministerstwo Rolnictwa jednostki certyfikującej. Jednostką certyfikująca produkcję ekologiczną w naszej firmie jest Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Dzięki temu możemy zaoferować Państwu dwie linie produktów - olejów ekologicznych i olejów konwencjonalnych.